Oferujemy szeroki wybór części do układów smarowania DROPSA i innych producentów, znanych z wykorzystania trwałych materiałów i skutecznych rozwiązań w branży systemów smarowania. Proponujemy elementy zamienne systemów jak np. złącza do układu smarowania. Jeśli chcą Państwo zadbać o prawidłowe działanie układów, warto na bieżąco monitorować stan części i urządzeń, z których składają się te układy.
Zużycie poszczególnych elementów w miarę ich użytkowania jest naturalnym procesem i dotyczy większości komponentów. Warto jednak pamiętać, by w przypadku koniecznej wymiany zastosować części sprawdzonej jakości. Dzięki temu można mieć pewność co do ich prawidłowego działania, które przełoży się następnie na zmniejszenie potencjalnych uszkodzeń w smarowanych podzespołach. Jeśli jednak pojawi się problem świadczymy również usługi serwisu i montażu zarówno oferowanych przez nas układów marki DROPSA, jak i pochodzących od innych firm w tym Lincoln, Beka, Bielomatik, SKF, WOERNER, VOGEL, Groeneveld czy Interlube.
Elementy systemów smarowania w naszej ofercie
Asortyment obejmuje wiele rodzajów modeli i typów układów centralnego smarowania. Proponujemy między innymi pompy elektryczne, pneumatyczne, manualne, beczkowe, zębate. W ofercie znajdują się także rozdzielacze dwuliniowe. Dysponujemy również sterownikami i czujnikami do układów smarowania, wytwornicami do mgły olejowej, a także dozownikami oleju. Sprzedajemy także akcesoria, w tym złącza do układu smarowania, dysze, filtry, zawory, przewody smarownicze i uchwyty do przewodów. Zapewniamy pomoc zarówno przy wyborze części zamiennych, jak i całych układów smarowania. Dzięki naszej wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu znajdziemy rozwiązania, które znacząco zmniejszą ryzyko awaryjności maszyny, obniżając koszty jej eksploatacji oraz korzystnie wpłyną na komfort pracy operatora.
Dlaczego elementy systemów smarowania są tak istotne?
Zdając sobie sprawę z liczby punktów smarnych w wybranych przemysłach, nietrudno wyobrazić sobie jak skomplikowane byłoby zadbanie o każdy z nich bez odpowiednio zaprojektowanych i stworzonych urządzeń do aplikacji smaru. Przy zwiększonych potrzebach obsługi, regularne ręczne smarowanie nie jest ani ekonomicznie uzasadnione, ani równie precyzyjne co smarowanie automatyczne. Co więcej, może prowadzić do przestojów, awarii urządzeń czy przedwczesnego zużycia.
Sprzedawane przez nas części zamienne DROPSA zaspokoją potrzeby firm stosujących urządzenia do automatycznego smarowania. Warto bowiem zadbać o dobrej jakości elementy składu centralnego smarowania wraz z ich odpowiednimi przewodami. Są one tak istotne, gdyż obsługują centralne smarowanie olejem. Choć zintegrowane jednostki smarujące odgrywają ważną rolę, to należy pamiętać o innych kluczowych elementach m.in. blokach rozdzielających, których zadanie polega na rozdzielaniu środka smarnego na tyle części, ile wyjść posiada dany dozownik. W przypadku rozdzielaczy progresywnych zaślepienie danego wyjścia spowoduje, że przeznaczona dla niego porcja środka smarnego zostanie skierowana do kolejnego wyjścia, sumując się z jego porcją.
Rola złączy do układu smarowania
Właściwe smarowanie stanowi podstawę sprawnego funkcjonowania maszyn i urządzeń. W całym procesie ważną funkcję pełnią złącza do układu smarowania. Można wyróżnić różne rodzaje złącz, m.in. złącza pierścieniowe, skręcane lub wtykowe i stosuje się je w zależności od typu przewodów, które należy nimi połączyć. Właściwie dobrane systemy łączeniowe cechuje łatwość instalacji i zwarta budowa. Do montażu układów smarowania można użyć jednego rodzaju złączy lub zastosować ich kombinacje, wykorzystując np. złącza z pierścieniem zacinającym wraz ze złączami do wysokociśnieniowych przewodów smarowych bądź też kombinację złącz banjo (obrotowych), a także złącz grodziowych. W naszym asortymencie mamy złącza do rur stalowych i węży poliamidowych wykonane ze stali zabezpieczonej przed korozją. Oferujemy złącza ocynkowane, niklowane, stalowe, kwasoodporne, nierdzewne w różnych rozmiarach odpowiednie do wykonywania instalacji układów smarowania o wysokim i niskim ciśnieniu.
Złącza pierścieniowe
Złącza pierścieniowe zdają egzamin przy łączeniu rur stalowych, ale też węży poliamidowych. Złącza pierścieniowe są również stosowane przy końcówkach skręcanych, które wyposażone są w wejście gwintowane. Każde złącze pierścieniowe zbudowane jest korpusu, który może być prosty, bądź kątowy dwustronnie gwintowany. Złącze składa się także z nakrętki oraz pierścienia zaciskowego. Wymienione komponenty wykonywane są ze stali automatowej, co zapewnia złączom wysoką odporność oraz niezawodność w działaniu. Ważną zaletą wspomnianego materiału jest bowiem wytrzymałość na rdzewienie. Warto dodać, że złącza pierścieniowe można podzielić na kilka podkategorii. Pośród nich wyróżniamy więc pierścieniowe złącza niskociśnieniowe, średniociśnieniowe oraz wysokociśnieniowe.
Złącza skręcane
Złącza skręcane stosowane w układach hydraulicznych są elementem połączeń rozłącznych, co oznacza, że można je ponownie rozkręcić, poprawić lub wymienić konkretne elementy. Składniki typowego połączenia skręcanego to:
- kształtka (np. trójnik, czwórnik, kolano),
- korpus złączki,
- pierścień,
- nakrętka dociskowa.
Złącza skręcane stosuje się nie tylko w układach smarowania ruchomych części maszyn i urządzeń, ale również do łączenia przewodów grzejników, rozdzielaczy. W sprzedaży mamy końcówki proste, kątowe i do łączenia przewodów oraz nakrętki, które gwarantują szczelność w trakcie przepływu oleju i smarów do podzespołów maszyn budowlanych, stosowanych m.in. w górnictwie, budownictwie i rolnictwie.