Sprzedaż układów centralnego smarowania jest usługą obejmującą przede wszystkim kompleksowe doradztwo w zakresie smarowania pojazdów oraz maszyn przemysłowych i rolniczych. Pomagamy wybrać spośród różnych typów układów centralnego smarowania oraz dopasować model do maszyny. Prowadzimy również szkolenia, podczas których wyjaśniamy zasady działania systemów oraz sposoby na bezawaryjną eksploatację.
Wprowadzenie w zakładzie centralnego smarowania maszyn wnosi praktyczne rozwiązanie dla aplikowania smaru od głównej jednostki do określonych punktów lub miejsc, gdzie powstaje tarcie. Zaletą takiego wyjścia jest ograniczenie wykorzystania personelu, gdyż działanie przekierowane jest w tym wypadku na system. Rola personelu ogranicza się wówczas do okresowych kontroli smarowanych punktów oraz uzupełniania zbiornika z olejem. Układy centralnego sterowania mają na celu dostarczanie smaru w sposób ciągły i w odpowiednich ilościach do wielu punktów.
Centralne smarowanie pojazdów i maszyn przemysłowych
Nasza oferta sprzedażowa składa się z systemów do centralnego smarowania pojazdów, maszyn przemysłowych, a także linii produkcyjnych i innych urządzeń, których elementy wymagają smarowania mgłą olejową MQL, olejem lub smarem dla prawidłowej pracy i bezawaryjnego funkcjonowania. Nowoczesne maszyny mają coraz bardziej złożoną budowę. Aby były wydajne, należy je użytkować w sposób optymalny, tak by uniknąć potencjalnych zakłóceń. Natrysk oleju ma szczególnie znaczenie w przypadku trudno dostępnych miejsc, którym można zapewnić konserwację w sposób zautomatyzowany. Smarowanie łożysk i innych intensywnie eksploatowanych elementów z pewnością pozwoli zaoszczędzić na ich przedwczesnej wymianie.
Podobnie sytuacja wygląda w zaawansowanym przemyśle, gdzie zautomatyzowane smarowanie maszyn CNC nie tylko wydłuża ich żywotność, ale także pozwala zaoszczędzić z powodu potencjalnych przestojów naprawczych. W sprzedaży mamy:
- układy smarowania progresywne zasilane pompą ręczną, pneumatyczną lub elektryczną, zapewniające łatwą kontrolę smarowania, przeznaczone przede wszystkim do urządzeń posiadających do 200 punktów smarowania,
- układy smarowania jednoliniowe olejowe do smarowania łożysk, panewek i łańcuchów, o prostej budowie i łatwej obsłudze, natryskowe układy smarowania MQL do otwartych punktów smarowych: łańcuchy, prowadnice,
- przekładnie zębate, narzędzia CNC, a także obróbki plastycznej metali – zapewnia wysoką precyzję oraz możliwość monitorowania pracy dyszy,
- układy smarowania dwuliniowe idealne do dużych maszyn roboczych, takich jak koparki, maszyny rolnicze i budowlane, suwnice, dźwigi, które posiadają powyżej 200 punktów smarowania.
Oferujemy również rozwiązania szyte na miarę. Zajmujemy się projektowaniem systemów centralnego smarowania oraz montażem u klienta.
Smarowanie maszyn rolniczych
Smarowanie maszyn rolniczych pozwala zabezpieczyć ich prawidłową eksploatację, a odpowiednia ilość środków smarnych, dostarczanych w odpowiednim momencie wydłuża żywotność poszczególnych podzespołów. Działanie układu smarowania wpływa na bezpieczne użytkowanie wszystkich elementów układu wykonawczego maszyn rolniczych a szczególnie tulei i sworzni. Jednocześnie zastosowanie centralnego smarowania maszyny jest znacznie wygodniejsze niż smarowanie ręczne, ponieważ nie wymaga usuwania smaru przez użytkownika.
Smarowanie połączeń ruchowych maszyny rolniczej lub pojazdu:
- ogranicza współczynnik tarcia,
- odprowadza ciepło ze strefy tarcia,
- zmniejsza straty energii, która pojawiają się w wyniku pokonywania tarcia,
- zapobiega zbyt szybkiemu zużyciu połączeń sworzniowych i innych członów wykonawczych,
- zabezpiecza połączenia ruchowe przed działaniem wody lub soli,
- chroni przed korozją w okresie, kiedy maszyna nie jest eksploatowana,
- chroni przed dostępem pyłów do wnętrza układów maszyny,
- przemieszcza produkty powstające w efekcie zużycia i zanieczyszczenia z obszaru kontaktu dwóch elementów.
Dzięki układom smarowania nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu pracujących elementów maszyny oraz usuwane są wytwarzające się osady. W ten sposób obciążenie mechaniczne i cieplne maszyn spada do minimum. Zastosowanie smarów i natrysku oleju najwyższej jakości gwarantuje uzyskanie oczekiwanych parametrów roboczych, brak przestojów w pracach polowych i podwórzowych oraz wydłużenie przebiegu eksploatacyjnego ciągników rolniczych oraz innych użytkowanych pojazdów i maszyn.