Opis produktu

Smarowanie natryskowe polega na podawaniu ciągłego strumienia powietrza do punktu smarowania. Powietrze jest środkiem transportu dla małych ilości oleju, który wprowadzany w regularnych odstępach tworzy na smarowanej powierzchni warstwę zmniejszającą tarcie i zużycie elementów.

Stosowanie mgły olejowej w układach centralnego smarowania jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Znajduje zastosowanie głównie do smarowania otwartych punktów, takich jak np. łańcuchy i koła łańcuchowe, przekładnie zębate, prowadnice.

Smarowanie olejowe oparte na rozpylaniu małych ilości substancji niesie ze sobą wiele korzyści. Oprócz podstawowych atutów, właściwych też innym technikom smarowania olejowego, stosowanie mgły pozwala na niemałe oszczędności. Rozpylany olej trafia dokładnie wtedy i dokładnie tam, gdzie jest potrzebny. Wpływa zatem na złagodzenie kontaktu na styku metal-metal, co obniża temperaturę pracy i eliminuje ryzyko szybkiego zużycia. Co jednak najistotniejsze, smarowanie olejowe techniką rozpylania mgły pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset litrów smarowidła na godzinę pracy układów. Czynnik ten nie pozostaje bez wpływu na szeroko pojęty koszty produkcji oraz obróbki, co dodatkowo zwiększa konkurencyjność zakładów korzystających z maszyn smarowanych olejowo. Inną istotną zaletą techniki smarowania olejowego przez rozpylanie jest pełen monitoring procesów, dzięki któremu możliwa jest precyzyjna kontrola praktycznie każdego momentu pracy wybranego układu.

Zalety:
     – Pełen monitoring systemu
     – Modułowa budowa
     – Automatyczna lub zdalna kontrola cyklu
     – Prosty panel sterowania
     – Nisi koszt
Typowe zastosowania:
     – Łożyska szybkoobrotowe
     – Wrzeciona
     – Przekładnie
     – Łańcuchy
układ natryskowy