Opis produktu

Układy dwuliniowe zostały zaprojektowane z myślą o stosowaniu na dużą skalę, na maszynach pracujących w trudnych warunkach środowiskowych. Wprowadzona przez Dropsa S.p.A modułowa budowa rozdzielaczy umożliwia łatwą konfigurację i rozbudowę systemu.

Systemy dwuliniowe oparte są na dwóch głównych liniach uruchamianych na przemian za pomocą zaworu. Cykl smarowania zakończony jest w momencie gdy w obu liniach nastąpi wzrost ciśnienia. W systemie każdy rozdzielacz sterowany jest niezależnie od innych, dzięki czemu w przypadku zablokowania jednego z punktów nie ma to wpływu na funkcjonowanie pozostałych elementów.

Jest to prosty i niezawodny system mogący obsłużyć jednocześnie wilele punktów smarowania. Układy obsługiwane za pomocą tego rodzaju systemu mogą być stosowane na długości przekraczającej 60 m.

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów pomp, które w połaczeniu z pozostałymi elementami umożliwiają zaprojektowanie efektywnych sytemów smarowania, które w pełni zaspokajających potrzeby każdego klienta.

Zalety:
– Możliwość stosowania przy wysokich ciśnieniach (500 bar/7000 psi)
Łatwa rozbudowa lub modyfikacja systemu
Elementy modułowe łatwo i szybko wymienialne bez konieczności odłączania całego systemu rurowego
W przypadku zablokowania punktu lub elementu, pozostała część układu smarowania działa normalnie

Typowe zastosowania:
Maszyn papierniczych
Huty
– Cementownie
– Duże dźwigi i urządzenia ładujące

dwuliniowy układ smarowania