Pompy serii 156000
Manulane pompy do smaru i oleju.
Pompy manualne do smaru i oleju to urządzenia stosowane w niewielkich układach centralnego smarowania, w których zapotrzebowanie na środek smarny jest stosunkowo małe. Liczba miejsc smarowych, które zasilane są czynnikiem roboczym stanowi w takim przypadku zaledwie kilka punktów. Urządzenia te są obsługiwane w sposób ręczny, najczęściej za pomocą specjalnej dźwigni sterującej. Pompy manualne są dobrą alternatywą dla urządzeń mechanicznych i spełniają swoje zadanie wszędzie tam, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego lub gdy zasilanie elektryczne jest niebezpieczne czy nieopłacalne. Z uwagi na brak automatyzacji niewątpliwym atutem jest ich niewielka cena zakupu oraz bardzo małe koszty eksploatacji i serwisowania.
Manulane pompy do smaru i oleju.
Dwuwyjściowe pompy z wbudowanym regulatorem przepływu.
Manualne pompy do oleju. Przeznaczone do stosowania na małych maszynach.
Manualne pompy do oleju.
Manualne pompy do oleju i półpłynnego smaru, do układów jednoliniowych.
Pompy manualne bez zbiornika.
Pompy manualne mogą współpracować zarówno ze smarami, jak i z olejami o odpowiedniej lepkości i gęstości. Cechą charakterystyczną tych urządzeń jest prosta i nieskomplikowana budowa, która składa się najczęściej z przezroczystego zbiornika, dźwigni sterującej (rączki) oraz zespołu pompującego. Zespół pompujący pełni funkcję mechanizmu odpowiedzialnego za transportowanie czynnika smarnego do dalszych elementów układu. Jego podstawowym komponentem jest tłok umieszczony w korpusie urządzenia, który na skutek pracy wywołanej przez dźwignię pompy powoduje zmianę objętości przestrzeni i przepływ smaru lub oleju. Za szczelność całego układu odpowiadają uszczelki, które umieszczone są pomiędzy tłokiem a korpusem i zapobiegają wyciekom środka smarnego oraz utracie ciśnienia podczas pracy. W zależności od zastosowania niektóre pompy manualne do oleju mogą być wyposażone w dodatkowe elementy, takie jak zawór bezpieczeństwa lub filtr.
Pompy manualne to urządzenia przystosowane do pracy w temperaturze średnio do 50°C. Ich cechą charakterystyczną jest wysoki wydatek środka smarnego, który wynosi często od kilku do kilkunastu cm3/skok tłoka. Ciśnienie robocze podczas pracy nie przekracza zazwyczaj kilku bar, chociaż w przypadku niektórych modeli istnieje możliwość zastosowania specjalnego inwertera hydraulicznego, który dodatkowo zwiększa ciśnienie środka smarnego w trakcie smarowania. Pompy mogą współpracować ze smarami i olejami o różnej gęstości, w zależności od modelu urządzenia.
UKłady Centralnego Smarowania to marka z wieloletnim doświadczeniem, która specjalizuje się w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań do układów centralnego smarowania. Oferowane produkty cechuje przede wszystkim wysoka wydajność, trwałość i niezawodność podczas pracy. Na szczególną uwagę zasługują pompy manualne, które są doskonałym urządzeniem stosowanym w niewielkich maszynach o niskim zapotrzebowaniu na olej lub smar.
Pompy manualne do smaru i oleju od Układów Centralnego Smarowania występują w różnych wersjach (seriach), które różnią się między sobą pod względem konstrukcyjnym. Zastosowanie określonego modelu zależy od możliwości danego układu oraz wymagań użytkownika. Pompy manualne mogą być stosowane zarówno w układach jednoliniowych, jak i dwuliniowych.
Spośród oferowanych przez markę produktów na szczególną uwagę zasługują pompy manualne do olejuserii 3106000. Pompy te wyróżniają się sposobem podawania środka smarnego do poszczególnych punktów maszyny. Urządzenie jest kompatybilne z systemem dozowników 33V, który umożliwia precyzyjne dozowanie smaru i oleju za pośrednictwem specjalnych zaworów. Praca zaworów pozwala na wytworzenie bardzo cienkiej warstwy czynnika roboczego, co zapewnia skuteczne smarowanie nawet najbardziej trudnodostępnych miejsc.