Pompy smaru i oleju
Przedstawiamy Państwu naszą ofertę pomp smaru i oleju. Są to urządzenia przeznaczone do stosowania w systemach smarowania małych, średnich i dużych rozmiarów oraz różnych typach układów smarowania. Pompy smarujące to obligatoryjny element zintegrowanych jednostek smarujących. Obsługa pompy odbywa się za pomocą wyświetlacza LED. Zamiast wyświetlacza pompa smaru może być również obsługiwana za pomocą przycisku z lampką sygnalizującą stan pracy urządzenia. Sprzedajemy zarówno pompy smaru manualne, jak i pompy zasilane elektrycznie i pneumatycznie. Dobór rodzaju pompy do danego układu smarowniczego powinien uwzględniać potrzeby maszyn, urządzeń i linii technologicznych. Ilość środka smarnego dostarczana za pośrednictwem pompy do systemu powinna zapewniać stałe ciśnienie o wartości umożliwiającej dostarczenie smaru do każdego z punktów odbioru.
Pompy smaru do progresywnych układów centralnego sterowania
Pompy smarowe to urządzenia, które odpowiadają m.in. za zasilanie progresywnych układów centralnego sterowania. Na rynku znaleźć można ich wiele rodzajów, jednak obecnie największą popularnością cieszą się pompy smaru elektryczne. W naszej ofercie pomp smaru znajdują się wyłącznie najwyższej jakości, profesjonalne urządzenia, które odznaczają się doskonałymi parametrami oraz płynną pracą.
Pompy smaru w układach progresywnych to mechanizm, który doskonale sprawdza się w maszynach stacjonarnych oraz jezdnych. Z użyciem wspomnianych rozwiązań smarowane są komponenty takich urządzeń, jak koparki, ładowarki oraz inne maszyny budowlane.
Pompy smaru w progresywnych układach centralnego sterowania to rozwiązania doskonale sprawdzające się dzięki prostocie działania oraz szerokiej funkcjonalności. Pompa smaru w układach progresywnych przeznaczona jest do tego, by dostarczać smarowidło o określonych parametrach. Przyjmuje się, że lepkość olejów stosowanych w tego typu układach powinna być większa niż 40 cST. Warto również dodać, że smary stosowane w pompach progresywnych układów centralnego sterowania mogą dochodzić do trzeciej klasy konsystencji zaproponowanej przez Amerykański Instytut Smarów Plastycznych (NLGI). Na marginesie trzeba podkreślić, że na polskim rynku również opracowano standardy klasyfikacji smarowideł, a odpowiednikiem wspomnianego już podziału jest norma PN-85/C-04095.
Co wziąć pod uwagę, dobierając smar do konkretnego zastosowania?
W przypadku pomp smaru najistotniejsze znaczenie dla ich bezawaryjnego działania mają parametry i jakość używanego materiału smarnego. Decydując się na zastosowanie konkretnego środka do smarowania połączeń za pomocą pompy, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj obciążenia, z jakim urządzenie będzie musiało sobie poradzić. Dobór smaru do pomp powinien też uwzględniać obecność wody słodkiej i morskiej oraz ilość pyłów, które znajdują się w atmosferze. Ważne jest również czy pracujące elementy mają kontakt z rozpuszczalnikami. Kolejne istotne czynniki to temperatura w trakcie pracy, jej wahania oraz intensywność użytkowania maszyny.