Sterownik VIP5
Kompaktowy sterownik do małej i średniej wielkości układów centralnego smarowania.
Oferujemy sterownik centralnego smarowania do układów smarowania maszyn przemysłowych, pojazdów i procesów obróbki ubytkowej. Sterowniki dostępne w ofercie naszej firmy pozwalają na kontrolowanie i programowanie tego procesu w kompaktowych i złożonych układach.
Oferowane przez nas sterowniki mogą być wykorzystywane w układach smarowania smarem i olejem oraz układach powietrzno-olejowych stosowanych m.in. w obróbce skrawaniem. Można je wykorzystać do zautomatyzowania i zmodernizowania istniejących układów centralnego smarowania, jak i do zarządzania cyklami i fazami smarowania w nowych prostych i złożonych układach. Oferujemy pełne wsparcie w zakresie doboru sterowników centralnego smarowania. Doradzamy, jak dobrać sterownik i pozostałe elementy układu, aby w pełni wykorzystać potencjał wybranej jednostki centralnej.
Kompaktowy sterownik do małej i średniej wielkości układów centralnego smarowania.
Kontroler ze zdalnym sterowaniem do małej i średniej wielkości układów centralnego smarowania.
Sterownik do małej i średniej wielkości dwuliniowych układów centralnego smarowania.
Kontroler ze zdalnym sterowaniem do małej i średniej wielkości układów centralnego smarowania w strefach zagrożonych wybuchem.
Kontroler przepływów do średnich i dużych układów centralnego smarowania.
Sterownik centralnego smarowania to urządzenie elektroniczne, które kontroluje i monitoruje pracę komponentów układu centralnego smarowania. Zarządza on pracą pompy podającej środek smarujący do układu i w ten sposób reguluje jego przepływ. Może pracować w róznych trybach - stosowanie do rodzaju układu smarowania. Możemy tu wyróżnić tryb smarowania : układ progresywny, układ jednoliniowy lub układ dwuliniowy. Sterowniki centralnego smarowania to jednostka centralna układu. Są niezbędnymi elementami układów smarowania:
Zaawansowane modele sterowników centralnego smarowania pozwalają monitorować i zbierać dane na temat wielu parametrów, które można analizować w celu zoptymalizowania dystrybucji środka smarnego w układzie i wydłużenia trwałości smarowanych podzespołów.
Sterowniki pozwalają dobrać odpowiedni tryb smarowania i jego parametry, aby zapewnić optymalne smarowanie w każdych warunkach. Urządzenia mogą też kontrolować parametry pracy układu i w ten sposób monitorować jego skuteczność. Zakres funkcji zależy od modelu sterownika i stopnia jego technicznego zaawansowania.
Warto zauważyć, że zaawansowane sterowniki, wymagają wyposażenia układu w szereg komponentów, takich jak czujniki i przepływomierze oraz dodatkowe linie zasilające poszczególne komponenty, które pozwolą zbierać i na bieżąco monitorować wszystkie niezbędne dane w układzie smarowania.
Dobór sterownika centralnego sterowania okazuje się procesem dość złożonym. Pod uwagę bierze się m.in.:
Dobór odpowiedniego sterownika układu smarowania wymaga analizy wielu parametrów. Często okazuje się, że w tym zakresie warto skonsultować się ze specjalistami, którzy na co dzień zajmują się konfigurowaniem nowych i modernizowanym eksploatowanych sterowników. Zachęcamy do kontaktu i konsultacji na temat zastosowania sterowników w centralnym smarowaniu oferowanych przez firmę Układy Centralnego Smarowania Sp. z o.o.oraz firmę DropsA.