Smarowanie mgłą olejową

Smarowanie natryskowe polega na podawaniu ciągłego strumienia powietrza do punktu smarowania. Powietrze jest środkiem transportu dla małych ilości oleju, który wprowadzany w regularnych odstępach tworzy na smarowanej powierzchni warstwę zmniejszającą tarcie i zużycie elementów.

Stosowanie mgły olejowej w układach centralnego smarowania jest stosunkowo nowym rozwiązaniem. Znajduje zastosowanie głównie do smarowania otwartych punktów, takich jak np. łańcuchy i koła łańcuchowe, przekładnie zębate, prowadnice.

MQL

System MQL został wprowadzony w celu zastąpienia tradycyjnych systemów chłodzenia przez zastosowanie minimalnych ilości czystego oleju. Precyzyjnie kontrolowany strumień sprężonego powietrza doprowadza/przenosi olej w postaci mgły olejowej do obrabianej powierzchni. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zapewnić wysoką wydajność obróbki.

Układy dwuliniowe

Układy dwuliniowe zostały zaprojektowane z myślą o stosowaniu na dużą skalę, na maszynach pracujących w trudnych warunkach środowiskowych. Wprowadzona przez Dropsa S.p.A modułowa budowa rozdzielaczy umożliwia łatwą konfigurację i rozbudowę systemu.

Systemy dwuliniowe oparte są na dwóch głównych liniach uruchamianych na przemian za pomocą zaworu. Cykl smarowania zakończony jest w momencie gdy w obu liniach nastąpi wzrost ciśnienia. W systemie każdy rozdzielacz sterowany jest niezależnie od innych, dzięki czemu w przypadku zablokowania jednego z punktów nie ma to wpływu na funkcjonowanie pozostałych elementów.

Jest to prosty i niezawodny system mogący obsłużyć jednocześnie wilele punktów smarowania. Układy obsługiwane za pomocą tego rodzaju systemu mogą być stosowane na długości przekraczającej 60 m.

W naszej ofercie dostępnych jest wiele rodzajów pomp, które w połaczeniu z pozostałymi elementami umożliwiają zaprojektowanie efektywnych sytemów smarowania, które w pełni zaspokajających potrzeby każdego klienta.

System 26

Podstawą systemu 26 są rozdzielacze progresywne umożliwiające dozowanie odmierzanego pod ciśneiniem środka smarnego do każdego punktu w układzie smarowania. Dzięki budowie modułowej można dopasować ich konfigurację do każdego systemu, jednocześnie zapewniając niskie koszty modernizacji i utrzymania układu.

Systemy progresywne zawierają wiele zmiennych konstrukcyjnych takich jak: ilość i częstotliwość podawania smaru w poszczególnych punktach, ilość punktów, ciśnienie pompy, rodzaj sterowania, miejsce montażu, itp. Dzięki szerokiej gamie dostępnych produktów nasi wykwalifikowani inżynierowie są w stanie zaprojektować układy na dużą skalę jednocześnie zapewniając instalację, uruchomienie, wsparcie i specjalistyczne szkolenia.

System 01

System 01 dedykowany jest dla małych aplikacji maszynowych (małe obrabiarki, maszyny do obróbki drewna, maszyny drukarskie. itp.)

System 01 składa się z zworów kryzowych o skalibrowanych otworach, które po wyrównaniu ciśnienia w układzie dzielą olej z pompy proporcjonalnie we wszystkich jednostkach pomiarowych. Kryzy wyposażone są w zawory zwrotne zapobiegające cofaniu się oleju.

Kryzy stosowane są w układach o ciągłym lub okresowym działaniu. Mogą być montowane bezpośrednio w punkt smarowania lub w listwie rozdzielającej.

System 33V

System 33V oparty jest na działaniu dozwoników wyporowych, znajdujących zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji.

Dozowany olej tworzy cienką warstwę filmu olejowegoo pomiędzy ruchomymi częściami. Dzięki zautomatyzowanemu systemowi smarowania proces ten jest odnawiany w regularnych odstępach czasu.

Technologia dozowników 33V zapewnia precyzyjne i bezpieczne podawanie oleju niezależnie od lepkości, temperatury czy ciśnienia. W połączeniu z odpowiednią pompą i pozostałymi akcesoriami możemy uzyskać wysoko wydajny system pozwalający na znaczną redukcję kosztów.